Fryzury ślubne z krótkich włosów

Podczas krótkiej przerwy w pisaniu, spowodowanej problemami technicznymi, moje myśli nadal były skupione na obmyślaniach i rozważaniach nad stylizacjami ślubnymi. Przy okazji ostatniego wpisu (niestety z powodu wspomnianych problemów technicznych zniknął, ale postaram się go odzyskać) dotyczącego stylizacji ślubnej ciężarnej Panny Młodej, zetknęłyśmy się z innym problematycznym, dla niektórych kobiet zagadnieniem. Co zrobić kiedy dzień naszego ślubu zbliża się wielkimi krokami, a na naszej głowie są włosy zakrywające co najwyżej uszy? Wydawać by się mogło, że do wytwornych sukni ślubnych jedyną, pasującą, fryzurą jest ta stworzona ze spiętych, długich pukli. Owszem, nie zaprzeczę- takie stylizacje wyglądają zawsze bardzo wytwornie i elegancko, jednak również bardzo grzecznie, a co za tym idzie, czasem nawet i nudno. Posiadaczkom włosów do brody, marzącym o romantycznym koku, polecam doczepienie w dniu ceremonii pasemek włosów na tak zwanych „clipach”.  Trzeba pamiętać, że włosy koniecznie muszą być naturalne. To umożliwi nam zafarbowanie ich na ten sam kolor co własne włosy i poddanie ewentualnej obróbce- kręcenie, prostowanie, układanie. Dobrze przygotowane i upięte sztuczne włosy są nie do wychwycenia  spośród naturalnych.

źródło: by LALALUNA

Kilka razy przygotowywałam takie fryzury u Swoich klientek i pamiętam jakie było zdziwienie rodziny pary młodej kiedy, zobaczywszy Pannę Młodą następnego dnia po weselu, nie mogli zrozumieć jak ta mogła ściąć swoje włosy w nocy ;-) ….

Dla kobiet, które pragną na ślubnym kobiercu wyglądać wyjątkowo i zadziornie polecam pozostawić krótkie włosy. Nawet te ultrakrótkie, potocznie zwane fryzurą na chłopaka mogą wyglądać szalenie kobieco i zmysłowo. Oczywiście, pojawiają się pewne ograniczenia, chociażby w postaci braku wpiętego welonu, ale możemy go zastąpić innymi elementami takimi jak kwiaty, woalki, ozdobne opaski, biżuteryjne spinki czy broszki.

źródło: bridesdream.info

źródło: fashionlistone.blogspot.com

źródło: by LALALUNA

Jeśli nosisz krótką fryzurę na co dzień, zadbaj żeby w dniu ślubu Twoje włosy były ułożone w wyjątkowy sposób. Tak też zrobiłam z włosami mojej ostatniej Panny Młodej. Mimo jej licznych zapewnień, że z jej, bardzo krótkimi i niesfornymi, włosami nic nie da się zrobić poradziłam sobie całkiem nieźle. Chcąc stworzyć spójną, romantyczną stylizację ślubną postawiłam na fryzurę w stylu” artystycznego nieładu”. Nieco dłuższe, na czubku głowy, włosy zostały wpierw wyczesane na szczotkę (odbicie od skóry), a następnie każdy kosmyk kręcony na wąską lokówko-prostownicę. Wszystkie włosy zostały postawione do góry i skierowane lekko na jedną stronę. Dzięki temu zabiegowi możliwe było wpięcie pięknej, dużej róży, która godnie zastąpiła welon.

źródło: by LALALUNA

Uważam, że wszelkie zabiegi uniesienia krótkich włosów do góry w konsekwencji dają bardzo elegancki i wytworny efekt. Nie bój się uczesań typu irokez. Łagodnie  wyprofilowane przepięknie komponują się z wpiętymi z boku ozdobnymi spinkami czy broszkami.

źródło: fashioncraz.com

Jeśli twoja stylizacja ślubna nawiązuje do stylu retro czy vintage, postaw na romantyczne fale w stylu lat 20 tych. Wystarczy,że zaczeszesz włosy mocno na bok i na powstałej powierzchni stworzysz maksymalnie 3 fale.

źródło: weddingmagazine.co.uk

Takiej fryzury nie polecam kobietom o bardzo pełnej i okrągłej twarzy.

Jak widać jest mnóstwo możliwości ułożenia nawet bardzo krótkich włosów i stworzenia wyjątkowych i eleganckich fryzur ślubnych.  Kieruj się tą samą zasadą, co w przypadku upięć z dłuższych włosów- fryzurę musisz dopasować do kształtu twarzy i charakteru całej stylizacji ślubnej.

3 komentarzydo

  1. I simply want to say I am new to blogging and certainly loved you’re web blog. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You absolutely have good well written articles. Thank you for revealing your website.

  2. Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street,3rd Floor,New York, NY 10013,+1 646 205 3214

  3. &MetrocLick pisze:

    MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks and Digital Signage, and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks and Digital Signage. MetroClick, 121 Varick St, #301, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

Odpowiedz