Fryzury ślubne z krótkich włosów

Podczas krótkiej przerwy w pisaniu, spowodowanej problemami technicznymi, moje myśli nadal były skupione na obmyślaniach i rozważaniach nad stylizacjami ślubnymi. Przy okazji ostatniego wpisu (niestety z powodu wspomnianych problemów technicznych zniknął, ale postaram się go odzyskać) dotyczącego stylizacji ślubnej ciężarnej Panny Młodej, zetknęłyśmy się z innym problematycznym, dla niektórych kobiet zagadnieniem. Co zrobić kiedy dzień naszego ślubu zbliża się wielkimi krokami, a na naszej głowie są włosy zakrywające co najwyżej uszy? Wydawać by się mogło, że do wytwornych sukni ślubnych jedyną, pasującą, fryzurą jest ta stworzona ze spiętych, długich pukli. Owszem, nie zaprzeczę- takie stylizacje wyglądają zawsze bardzo wytwornie i elegancko, jednak również bardzo grzecznie, a co za tym idzie, czasem nawet i nudno. Posiadaczkom włosów do brody, marzącym o romantycznym koku, polecam doczepienie w dniu ceremonii pasemek włosów na tak zwanych „clipach”.  Trzeba pamiętać, że włosy koniecznie muszą być naturalne. To umożliwi nam zafarbowanie ich na ten sam kolor co własne włosy i poddanie ewentualnej obróbce- kręcenie, prostowanie, układanie. Dobrze przygotowane i upięte sztuczne włosy są nie do wychwycenia  spośród naturalnych.

źródło: by LALALUNA

Kilka razy przygotowywałam takie fryzury u Swoich klientek i pamiętam jakie było zdziwienie rodziny pary młodej kiedy, zobaczywszy Pannę Młodą następnego dnia po weselu, nie mogli zrozumieć jak ta mogła ściąć swoje włosy w nocy ;-) ….

Dla kobiet, które pragną na ślubnym kobiercu wyglądać wyjątkowo i zadziornie polecam pozostawić krótkie włosy. Nawet te ultrakrótkie, potocznie zwane fryzurą na chłopaka mogą wyglądać szalenie kobieco i zmysłowo. Oczywiście, pojawiają się pewne ograniczenia, chociażby w postaci braku wpiętego welonu, ale możemy go zastąpić innymi elementami takimi jak kwiaty, woalki, ozdobne opaski, biżuteryjne spinki czy broszki.

źródło: bridesdream.info

źródło: fashionlistone.blogspot.com

źródło: by LALALUNA

Jeśli nosisz krótką fryzurę na co dzień, zadbaj żeby w dniu ślubu Twoje włosy były ułożone w wyjątkowy sposób. Tak też zrobiłam z włosami mojej ostatniej Panny Młodej. Mimo jej licznych zapewnień, że z jej, bardzo krótkimi i niesfornymi, włosami nic nie da się zrobić poradziłam sobie całkiem nieźle. Chcąc stworzyć spójną, romantyczną stylizację ślubną postawiłam na fryzurę w stylu” artystycznego nieładu”. Nieco dłuższe, na czubku głowy, włosy zostały wpierw wyczesane na szczotkę (odbicie od skóry), a następnie każdy kosmyk kręcony na wąską lokówko-prostownicę. Wszystkie włosy zostały postawione do góry i skierowane lekko na jedną stronę. Dzięki temu zabiegowi możliwe było wpięcie pięknej, dużej róży, która godnie zastąpiła welon.

źródło: by LALALUNA

Uważam, że wszelkie zabiegi uniesienia krótkich włosów do góry w konsekwencji dają bardzo elegancki i wytworny efekt. Nie bój się uczesań typu irokez. Łagodnie  wyprofilowane przepięknie komponują się z wpiętymi z boku ozdobnymi spinkami czy broszkami.

źródło: fashioncraz.com

Jeśli twoja stylizacja ślubna nawiązuje do stylu retro czy vintage, postaw na romantyczne fale w stylu lat 20 tych. Wystarczy,że zaczeszesz włosy mocno na bok i na powstałej powierzchni stworzysz maksymalnie 3 fale.

źródło: weddingmagazine.co.uk

Takiej fryzury nie polecam kobietom o bardzo pełnej i okrągłej twarzy.

Jak widać jest mnóstwo możliwości ułożenia nawet bardzo krótkich włosów i stworzenia wyjątkowych i eleganckich fryzur ślubnych.  Kieruj się tą samą zasadą, co w przypadku upięć z dłuższych włosów- fryzurę musisz dopasować do kształtu twarzy i charakteru całej stylizacji ślubnej.

Odpowiedz