Pastele zamiast bieli w sukniach ślubnych

źródło: indulgy.com

Nie do podważenia jest fakt, że kolorystycznym hitem sezonu wiosna-lato 2012 są pastele. Wszystkie kolory, jakie tylko przychodzą nam do głowy- róż, zieleń, żółty, fioletowy, niebieski, po połączeniu z duża ilością bieli dadzą szalenie modny efekt.

źródło: weddingsparrow.wordpress.com

Wszystkie pudrowe odcienie wyglądają niezwykle świeżo i subtelnie, dlatego uważam je za idealny zamiennik bieli w stylizacjach ślubnych. Panny Młode najczęściej decydują się na kolor biały ze względu na jego symbolikę, znaczenie w kulturze i szykowność. Jednak czy nie głupie jest to, że chcemy przed ołtarzem udawać niewinne i czyste, kiedy to już kilka dobrych lat żyjemy ze swoim przyszłym małżonkiem w tak zwanym konkubinacie… ;-) Uważam, że wszelkie pastelowe wersje sukien ślubnych są godnym zastępcą bieli i gwarantują stworzenie wyjątkowej i szykownej stylizacji ślubnej.

źródło: iheartweddingdress.blogspot.co

Decydując się na całą suknię ślubną w wersji pudrowej musimy jednak uważać, żeby nie osiągnąć „efektu pościelowego”. Nie będziemy wyglądać elegancko i wytwornie kiedy nasza suknia ślubna będzie przypominała wypraną koszulkę nocną, a cała stylizacja będzie nijaka. Zadbajmy zatem o to, żeby suknia w formie była powalająca, tkanina, z której zostanie wykonany projekt wyglądała szlachetnie, a dodatki i makijaż wieńczyły dzieło. Nasza buzia powinna wyglądać wyraziście i niezwykle świeżo. Makijaż oka powinien być konkretny i zdecydowany. Niezbyt dobrym wyjściem będzie wprowadzenie pasteli do makijażu, ponieważ nasza twarz „zleje” się z resztą i po godzinie będzie wyglądała na zmęczoną i niewyraźną.

źródło: matchandfusion.com

Kolor, na który się zdecydujemy powinien komponować się z naszą urodą. Pastelowe odcienie różu i niebieskości lepiej będą współgrać z blondynkami.

źródło: suknia projektu LALALUNA

Wszelkie odcienie cytrynowe i subtelne pudrowe fiolety będą ładnie komponowały się  z Pannami Młodymi o ciemniejszych włosach.

źródło: weddingbellsblog.com

Najlepiej przed podjęciem decyzji, co do koloru, poprzykładać kilka odcieni tkanin do twarzy i porównać, który działa najkorzystniej na nasz wygląd.

Pamiętajmy, że nawet jeśli ktoś nas zapewnia, że wyglądamy rewelacyjnie w jakimś kolorze czy sukni, to czując się w niej niekomfortowo i źle, nigdy nie stworzymy dobrej stylizacji ślubnej.

źródło: trendingfashion.net

Jeśli nie chcecie rezygnować z wymarzonej białej sukni ślubne, a podoba Wam się pastelowy trend- przemyćcie  te odcienie w dodatkach. Buty, ozdobne szarfy, wiązanki ślubne czy biżuteria… Czasem Diabeł tkwi w szczegółach ;-) .

Odpowiedz