Pan Młody

Dodatki dla Pana Młodego: butonierki, krawaty, buty

Sam ślubny garnitur nie wystarczy. Wbrew pozorom strój Pana Młodego wymaga niemalże takiej samej ilości dodatków, jak suknia Panny Młodej. Nie wierzycie? Oto lista niezbędnych akcesoriów Pana Młodego. Sprawdź, co z czym i jak nosić.

Dodatki dla pana młodego
Paulina Sygnatowicz Autor: Paulina Sygnatowicz

Sam ślubny garnitur nie wystarczy. Wbrew pozorom strój Pana Młodego wymaga niemalże takiej samej ilości dodatków, jak suknia Panny Młodej. Nie wierzycie? Oto lista niezbędnych akcesoriów Pana Młodego.


 • 1

  Krawat

  Ten najpopularniejszy męski dodatek pasować będzie do klasycznego garnituru. Raczej nie wybieramy krzykliwych kolorów i szalonych wzorów. Krawat powinien pasować do dodatków Panny Młodej.
 • 2

  Co zamiast krawatu?

  - Muszka
  Pasuje do eleganckiego garnituru albo smokingu. Warto pamiętać, że do smokingu zawsze wybieramy czarną muchę. Biała pasuje jedynie do fraka. Elegancki mężczyzna zawsze kupuje muchę do samodzielnego zawiązania (nie już gotową).
  - Plastron
  Choć według zasad etykiety uchodzi za bardziej swobodny od muchy czy nawet krawata, często jest wybierany właśnie do ślubu. Plastron na pierwszy rzut oka przypomina szal. Można więc go wiązać właśnie w ten sposób, albo zastosować specjalny węzeł dla plastronów. Koniecznie musi być z dobrego materiału, najlepiej jedwabiu. Będzie idealnym uzupełnieniem XIX-wiecznej stylizacji.
  - Fular
  To miękka, jedwabna tkanina w prosty sposób wiązana pod szyją. Bywa czasami mylony z plastronem, ale jest od niego mniej formalny, za to bardziej nonszalancki . Sprawdzi się zwłaszcza do fraka.

Pamiętaj! Męskie dodatki powinny pasować nie tylko do garnituru Pana Młodego, ale także stylizacji Panny Młodej, charakteru i pory uroczystości."

 • 3

  Kamizelka

  Kamizelkę nosimy do garnituru bądź fraka. Nigdy do smokingu. Powinna być o ton jaśniejsza od garnituru, latem uszyta z jedwabiu, zimą pokryta welurem. Wbrew powszechnej opinii, nie powinno się szyć jej z tego samego materiału, co suknia Panny Młodej.
 • 4

  Pasek

  Pasek powinien być wąski i skórzany. Absolutnie odpadają paski z dużą, ozdobną klamrą. Do smokingu ubieramy jedwabny, szeroki pas specjalnie w tym celu uszyty.
 • 5

  Biżuteria

  Skromna i dyskretna. W grę wchodzą jedynie: spinki do mankietów, spinka do krawata i zegarek.


Zobacz propozycje męskiej biżuterii ślubnej dobranej do garniturów.
 • 6

  Poszetka lub butonierka

  Poszetka, czyli chusteczka wkładana do małej kieszonki garnituru powinna być elegancko złożona i dopasowana do koloru krawatu. Zamiast poszetki do kieszonki marynarki można włożyć kwiatek – taki sam jak w bukiecie Panny Młodej (kwiaciarnie zazwyczaj oferują takie zestawy).
 • 7

  Rękawiczki, cylinder i laseczka

  Tylko jeżeli wybieracie frak. Cylinder i rękawiczki powinny być wówczas w kolorze szarym (do fraku angielskiego) bądź czarnym i białym. Uzupełnieniem tego stylu będzie laseczka z czarną bądź srebrną gałką bądź z rączką stylizowaną w kształcie konia, charta czy głowy ptaka.
 • 8

  Skarpetki

  Dobieramy do koloru nogawek, nie butów. Pamiętajcie, żeby były odpowiednio długie. Nie ma nic gorszego, jak gołe męskie kostki wystające podczas siedzenia lub klęczenia.
 • 9

  Buty

  Przede wszystkim wygodne. Ale i tutaj obowiązują określone zasady. Do ciemnego garnituru wybieramy skórzane, ciemne buty, do jasnego – jasne. Koniecznie z zaokrąglanym czubkiem. Kwadratowe czuby już dawno wyszły z mody! Do smokingu konieczne są czarne lakierki.

Zobacz galerię dodatków dla Pana Młodego.
<
głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

test 123 test [Idź do bloga]