Fryzury ślubne i makijaż

Fryzury ślubne: warkocze!

Kasia ma ślub w październiku, już teraz zastanawia się nad fryzurą ślubną. Jej wybór padł na warkocze. Podpowiadamy do jakiego rodzaju twarzy pasuje taka fryzura ślubna i jaki welon do niej przywdziać.

Autor: Julia Wizowska

Kasia ma ślub w październiku, ale już teraz zastanawia się nad fryzurą ślubną. Jej wybór padł na warkocze. Podpowiadamy do jakiego rodzaju twarzy pasuje taka fryzura ślubna i jaki welon do niej przywdziać.

Droga Redakcjo! Słyszałam, że fryzury ślubne z plecionych warkoczy są bardzo modne w tym sezonie. Myślę, że do sukni ślubnej i całej ceremonii (w stylu folk) by one pasowały. Nie wiem tylko czy taka fryzura będzie pasowała do mnie. Proszę o podpowiedź do jakiego typu twarzy pasują warkocze.”

Kasia dobrze zauważyła – warkocze są hitem tego sezonu. Zarówno zaplecione z pozorną niedbałością, jak i misternie ułożone włosek po włosku. Warkocze są wdzięczną fryzurą przede wszystkim dlatego, że istnieje bardzo wiele możliwości splotu. Dzięki temu pasują one właściwie do każdego rodzaju twarzy.

Warkocze a kształt twarzy

Wyróżnia się pięć rodzajów kształtów twarzy: twarz okrągła, kwadratowa, prostokątna, trójkątna i owalna.
Pannom Młodym o twarzy okrągłej polecane są fryzury, tworzące linie pionowe i optycznie wydłużające twarz. Są to fryzury „wysokie” - podniesione i upięte (uplecione) z tyłu głowy.

Prostokątny kształt twarzy należy, odwrotnie, złagodzić. Należy koniecznie unikać linii prostych! Polecany jest warkocz okalający tylną część głowy na wysokości uszu.

Pannom Młodym o trójkątnej twarzy polecane są fryzury ślubne będące połączeniem prostych włosów i warkocza. Prosta powinna być grzywka. Bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie luźno spleciony warkocz, opadający na ramiona.

Do twarzy o kształcie kwadratowym będą pasowały fryzury ślubne o delikatnych, wygiętych liniach. Doskonałym rozwiązaniem będzie francuski warkocz, który podniesie włosy do góry i odsłoni czoło.

Najwięcej szczęścia mają osoby o owalnej twarzy – pasują do nich wszystkie typy fryzur ślubnych z warkoczami!

FRYZURA ŚLUBNA

Warkocze a welon ślubny

Ponieważ kształt fryzury ślubnej z warkoczy może być przeróżny, znalezienie odpowiedniego nakrycia głowy nie jest takie trudne. Krótkie warkocze mogą być ozdobione krótkim welonem, i odwrotnie, długie włosy będą wyglądały harmonijnie z długim, wielowarstwowym welonem i suknią ślubną do podłogi.

Obecnie styliści oferują Pannom Młodym różnego rodzaju ozdoby do fryzur ślubnych. Czym więc możesz ozdobić swój ślubny warkocz?
Możesz zrezygnować z welonu na rzecz pięknego wianka ślubnego z żywych kwiatów. Należy pamiętać, że kwiaty muszą zachować piękno w trakcie całej uroczystości, więc zanim zdecydujesz się na ten krok, skonsultuj się z florystą i wybierz odpowiedni rodzaj kwiatów. Atrakcyjną alternatywą będą jedwabne kwiaty. Różnorodność kolorów dostępnych na rynku pozwala wybrać najbardziej naturalne kolory.

Kwiaty mogą być także wplecione w warkocz. Nie mniej imponująco będą wyglądały warkocze ozdobione perłami lub piórami. Diadem zrobi z Ciebie prawdziwą księżniczkę!

OZDOBY ŚLUBNE ZAMIAST WELONU

<
głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

test 123 test [Idź do bloga]