Fotografia ślubna i filmowanie

Jak pozować do zdjęć ślubnych?

Twoja fryzura i makijaż są bez skazy, suknia ślubna pięknie się układa, ale ciebie zjadają nerwy? Spokojnie! To tylko ślubne zdjęcia. Poznaj kilka wskazówek, które pomogą ci przetrwać ten moment i osiągnąć rewelacyjny efekt.

Fotografia ślubna
Autor: Paulina Sygnatowicz

Twoja fryzura i makijaż są bez skazy, suknia ślubna pięknie się układa, ale ciebie zjadają nerwy? Spokojnie! To tylko ślubne zdjęcia. Poznaj kilka wskazówek, które pomogą ci przetrwać ten moment i osiągnąć rewelacyjny efekt.

Zdjęcia portretowe:

 • 1 Stań do obiektywu pod lekkim kątem, nigdy prosto. Weź głęboki wdech, a następnie przechyl brodę w dół, a wzrok skieruj w górę. Dzięki temu zabiegowi będziesz wyglądać szczuplej. Na zdjęciach wyglądamy na szczuplejszych także wtedy, kiedy ujęcie wykonywane jest z góry, poproś więc swojego fotografa, aby do kilku ujęć wskoczył na krzesło.
  2 Zaproś na zdjęcia przyjaciółkę. Poproś aby stanęła za obiektywem. Babskie plotki i wygłupy pozwolą ci się zrelaksować i zapomnieć o fotografie. Nie ma nic bardziej atrakcyjnego na zdjęciach niż szczery uśmiech na twarzy modelki.
  3 Trzymaj bukiet ślubny jedną ręką. Zamiast mocno zaciskać obie dłonie na bukiecie, pozwól jednej ręce swobodnie zwisać wzdłuż sukni ślubnej. Dzięki temu będziesz wyglądała na zrelaksowaną.
  4Jesteś zdenerwowana? Nic nie szkodzi! To normalne. Zamiast zmuszać się przez cały czas do sztucznego uśmiechu, bądź sobą. Dobry fotograf sam uchwyć moment, w którym naturalnie się uśmiechniesz. Prawdziwe emocje zawsze są lepsze od udawanego rozluźnienia.

Wasze wspólne zdjęcie:

 • 1 Poproście fotografa o chwilę dla siebie. Oddalcie się i pozwólcie sobie nacieszyć się sobą samymi przez chwilę. Nie martwcie się, fotograf uchwyci najbardziej romantyczny moment waszego spaceru, który zostanie uwieczniony na naturalnych zdjęciach.
  2Całujcie się naprawdę. Choć na początku możecie czuć się trochę skrępowani, pamiętajcie, że to wasz dzień i macie prawo cieszyć się swoją miłością. Wyłączcie wewnętrzną przyzwoitkę i pozwólcie sobie na odrobinę szaleństwa. Wasz fotograf na pewno nie takie rzeczy już widział.
  3Używajcie rekwizytów. Nie wymyślajcie ich na siłę. Skorzystajcie z tego, co jest w waszym otoczeniu. Bawcie się. To pozwoli się wam odprężyć i zapomnieć o obiektywie.

Zdjęcia grupowe na weselu:

 • 1Znajdźcie ciekawe tło. Szumiące morze to zawsze dobry wybór, ale nie zawsze mamy go pod ręką. Ciekawie pomalowana ściana w hotelu, albo stare okno w pałacu też będzie świetnym tłem.
  2Ruszajcie się. Nie musicie stać sztywno i pozować. Zabawa z dziewczynkami sypiącymi kwiatki jest bardzo wdzięcznym motywem dla fotografa.
  3Wykorzystajcie meble: kanapy, zabytkowe krzesła. Zwłaszcza jeżeli pozujecie do zdjęcia grupowego z rodziną czy przyjaciółmi. W ten sposób każdy z nich będzie dobrze widoczny na zdjęciu.
  4 Nie patrzcie prosto w obiektyw. Zwłaszcza jeżeli pozujecie w dużej grupie ludzi. Takie zdjęcia wyglądają na bardzo sztywne i formalne. Dobry fotograf poprosi was, abyście patrzyli w różne strony. To doda zdjęciu lekkości.

ZNAJDŹ FOTOGRAFA
<głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

test 123 test [Idź do bloga]