Obrączki i biżuteria ślubna

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Podjąłeś decyzję. Pora się oświadczyć. Przed Tobą jedna z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych decyzji: jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Oto kilka rad, które koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę, żeby nie popełnić gafy.

Pierścionek zaręczynowy
Paulina Sygnatowicz Autor: Paulina Sygnatowicz

Podjąłeś decyzję. Pora się oświadczyć. Przed Tobą jedna z najtrudniejszych i najbardziej odpowiedzialnych decyzji: jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Oto kilka rad, które koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę, żeby nie popełnić gafy.


 • 1

  Pierścionek powinien odpowiadać charakterowi Twojej narzeczonej.

  Przyjrzyj się uważnie, jakiego typu biżuterię najchętniej nosi. Dużą i rzucającą się w oczy czy skromniejszą? Ze złota czy ze srebra? Nowoczesną czy klasyczną? W takim guście powinien też być pierścionek zaręczynowy.
  2

  Spełnij marzenie ukochanej

  Uważnie słuchaj, co do Ciebie mówi. W niewinnej rozmowie może zasugerować Ci o jakim pierścionku marzy. Gdy zatrzyma się przy jubilerskiej witrynie, zapamiętaj jakim pierścionkiem się zachwyciła. Jednym słowem: bądź czujny, a na pewno się uda!
===============================================================================================
Marek, świeżo upieczony małżonek, zaręczony na rok przed ślubem:
Pierścionek zaręczynowy dla mojej narzeczonej nie był tajemnicą. Spacerując któregoś dnia po Starówce zatrzymaliśmy się przed witryną antykwariatu i Magda zachwyciła się tym pierścionkiem. Nie mogłem go jej nie kupić. Do tej pory uważa, że choć nie był on niespodzianką, to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie ode mnie dostała."
===============================================================================================
 • 3

  Pierścionek powinien pasować na czwarty palec prawej ręki

  Jak zmierzyć jego rozmiar? Najprościej będzie, jeżeli podkradniesz jeden z pierścionków Twojej ukochanej i zaniesiesz do jubilera. Możesz też zapytać jej przyjaciółkę, być może będzie znała rozmiar albo dyskretnie się dopyta. Jeżeli nie jesteś pewien, wybierz pierścionek trochę większy niż Ci się wydaje. W dobrych sklepach jubilerskich oferują możliwość jego zmniejszenia za darmo.
 • 4

  Pierścionek niekoniecznie z diamentem

  Przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy powinien posiadać diament (jako symbol trwałości związku), ale to nie znaczy, że musisz się trzymać tej zasady. Firmy jubilerskie oferują wiele pięknych modeli z innymi równie szlachetnymi kamieniami: rubinami, szafirami, szmaragdami. Niezależnie od tego na jaki kamień się zdecydujesz, pamiętaj, aby poprosić w salonie o certyfikat jego autentyczności.
 • 5

  Nie zapomnij o ładnym opakowaniu

  Większość jubilerów sprzedaje pierścionki od razu w eleganckich pudełeczkach. Jeżeli jednak takiego nie dostaniesz, koniecznie postaraj się o niego we własnym zakresie.

===============================================================================================
Z pamiętnika Redaktor Naczelnej:
Pan M. w pośpiechu przeszukiwał szkatułkę z pierścionkami. Zostało mu dziesięć minut (mniej więcej tyle czasu mija zanim zakręcę wodę i wyjdę z łazienki). Do każdego pierścionka przykłada miarkę i coraz bardziej otwiera oczy ze zdziwienia. Każdy, dosłownie każdy, pierścionek ma inny rozmiar... Pan M., nie myśląc długo, ze swoich miar wyciąga średnią. (...)
Pierścionek był śliczny, z niebieskim oczkiem (Pan M. pamiętał, jak zachwycałam się tanzanitami), ale... dużo za duży. I chociaż można było go zmniejszyć u jubilera do dziś noszę go na środkowym palcu.
===============================================================================================

Nie masz pomysłu na pierścionek zaręczynowy? Zobacz, jakie pierścionki zaręczynowe noszą gwiazdy i zajrzyj do galerii 10 pierścionków zaręczynowych.
<


  Zobacz również...
 • Najpiekniejsze wzory pierścionków zaręczynowych
  Najpiekniejsze wzory pierścionków zaręczynowych Wybór właściwego pierścionka zaręczynowego to duża odpowiedzialność, wszak Twoja wybranka będzie go nosić do końca życia. Tymczasem wybór jest ogromny. Oto nasze typy.
 • Biżuteria dla Pana Młodego: galeria zdjęć
  Biżuteria dla Pana Młodego: galeria zdjęć Wybór męskiej biżuterii ślubnej nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Musi ona idealnie pasować do całości stroju i jego charakteru. Jaką biżuterię wybrać do jakiego garnituru? Oto kilka naszych podpowiedzi.
 • Przegląd obrączek ślubnych: galeria zdjęć oraz ceny
  Przegląd obrączek ślubnych: galeria zdjęć oraz ceny Wybór obrączek to jedna z najważniejszych Waszych wspólnych decyzji. Obok tradycyjnych złotych krążków pojawia się coraz więcej oryginalnych modeli. Oto ich przegląd, który ułatwi Wam wybór.
 • Pierścionki zaręczynowe gwiazd
  Pierścionki zaręczynowe gwiazd Kosztują nawet miliony dolarów. Ale są wyrazem miłości i wierności. Przetrwały niejeden rozwód. Pisała o nich prasa na całym świecie. Prezentujemy dziesięć najciekawszych pierścionków zaręczynowych gwiazd.

głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

How Could My Significant other Use Fb Information Lookup To Monitor Me?Root elements for flexispy around the USAFinal week’s buzzing media which received even google’s focus was approximately the launch of ... [Idź do bloga]