Fotografia ślubna i filmowanie

Jak znaleźć dobrego kamerzystę na ślub i wesele: praktyczne rady

Oglądanie ślubnego filmu znajomych kojarzy Wam się z dłużyznami, śmiertelną nudą i mało sympatycznym przymusem? Nie musi tak być! Wszystko zależy od tego na jakiego kamerzystę na ślub traficie. Jak w trzech krokach wybrać tego, który z Waszego wesela zrobi hollywoodzką superprodukcję?

Kamerzysta na ślub
Paulina Sygnatowicz Autor: Paulina Sygnatowicz

Oglądanie ślubnego filmu znajomych kojarzy Wam się z dłużyznami, śmiertelną nudą i mało sympatycznym przymusem? Nie musi tak być! Wszystko zależy od tego na jakiego kamerzystę na ślub traficie. Jak w trzech krokach wybrać tego, który z Waszego wesela zrobi hollywoodzką superprodukcję?

  • 1 Krok 1:

    Research, czyli gdzie szukać kamerzysty na ślub?

Zacznij od rodziny i znajomych. Pytaj, oglądaj, zapisuj nazwiska autorów tych filmów, które zrobiły na Tobie największe wrażenie i tych, których absolutnie nie chcielibyście mieć na swoim ślubie.

Przeszukaj Internet. Opieraj się tylko na wiarygodnych i sprawdzonych ślubnych portalach. Zajrzyj do Katalogu Firm Ślubclick.com, gdzie znajdziesz wyselekcjonowanych, czyli tylko najlepszych, kamerzystów na ślub. Sugeruj się ceną: za dobrego kamerzystę na ślub nie zapłacisz mniej niż 1.500 - 2.000 zł. Pamiętaj, że jakość i technika muszą kosztować.

Czytaj fora internetowe, ale zdając się na opinie innych pamiętaj, że są gusta i guściki. Nie wszystko, co podoba się innym, musi spodobać się Tobie.
Oglądaj filmy zamieszczone na stronach kamerzystów na ślub. Pamiętaj jednak, że w większości przypadków są to tylko zręcznie zmontowane trailery, czyli urywki z rzeczywistego filmu. Pozwolą Ci poznać jedynie, jakiego typu filmy ślubne oferuje dany kamerzysta, nie zorientujesz się jednak, czy całość nie wieje nudą.

Dlatego zrób krok 2.

  • 2Krok 2:

    Spotkanie, czyli jak rozpoznać dobry film ze ślubu i profesjonalnego kamerzystę na ślub?

Po dokonaniu takiego researchu wybierz od trzech do pięciu kamerzystów na ślub, którzy zrobili na Tobie pozytywne wrażenie. Umów się z nimi na spotkanie. Poproś, aby w jego trakcie zaprezentowali Wam cały film. To nic nie kosztuje! Jak rozpoznać, czy jest dobry?

Zaufaj swoim zmysłom. Jeżeli nie podoba ci się obraz albo dźwięk filmu, po prostu podziękuj za poświęcony ci czas.
Zorientuj się czy masz doświadczenia z profesjonalistą. Czy uważnie słucha Waszych sugestii i potrafi wytłumaczyć, dlaczego coś „nie jest do zrobienia”?

Pytaj:
- o doświadczenie (jak długo już kręci filmy, ile ślubnych filmów w roku robi itp.),
- o sprzęt do filmowanie (na jakich i ilu kamerach pracuje; dwie kamery na Waszym ślubie znacząco wpłyną na budżet, ale i na jakość otrzymanego filmu) i sprzęt do nagrywania dźwięku (najlepsi posługują się miniaturowymi mikroportami, chowanymi w Waszych ubraniach)
- o technikę (upewnij się, że jest na bieżąco z technicznymi nowinkami, że filmy kręci w technice digital video, która pozwala na zapis na DVD czy Blu-Rayu i użycie różnych filmowych tricków).
- o czas, jaki poświęca na zmontowanie filmu (dobrze zmontowany film wymaga godzin pracy najlepsi na Wasz film są w stanie poświęcić nawet 20 godzin).

  • 3Krok 3:

    Podpisanie kontraktu, czyli na co zwrócić uwagę podpisując umowę z kamerzystą na ślub?

Upewnij się, że w umowie pojawi się nazwisko kamerzysty, który w dniu ślubu będzie do Waszej dyspozycji (zdarza się, że firmy oferują kilku kamerzystów). Wyszczególnij w umowie to za co dokładnie płacisz, czyli godziny pracy kamerzysty na ślubie i weselu, rodzaj materiału, który otrzymacie (czy otrzymacie całość surowego nagrania, czy jedynie film po montażu) ilość kopii filmu, który otrzymacie oraz datę, kiedy film będzie gotowy do odbioru.
<
głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

Pick the best writing service to fulfill your needs! Our company's aim is to provide customers with quality academic writing of any difficulty and span. https://www.lifetipspro.com/is-technology-good-or-bad-for-us/ ... [Idź do bloga]