Zaręczyny

Oświadczyny: 10 praktycznych wskazówek

Podjąłeś ważną decyzję – oświadczysz się! W Twojej głowie jednak zamiast spokoju zaczyna narastać mętlik... Co zrobić, żeby: nie przesadzić, dobrze wypaść, zadowolić gust ukochanej i jeszcze, żeby nie usłyszeć negatywnej odpowiedzi? Oto proste i jasne wskazówki oraz konkretne podpowiedzi.

Oświadczyny: 10 praktycznych wskazówek
Autor: Redakcja Ślubclick

Podjąłeś ważną decyzję – oświadczysz się! W Twojej głowie jednak zamiast spokoju zaczyna narastać mętlik... Co zrobić, żeby: nie przesadzić, dobrze wypaść, zadowolić gust ukochanej i jeszcze, żeby nie usłyszeć negatywnej odpowiedzi? Oto proste i jasne wskazówki oraz konkretne podpowiedzi.

 • 1

  Oświadczyny: kiedy?

  Najprostszą, a zarazem najbanalniejszą odpowiedzią na to pytanie jest: wtedy kiedy Ona będzie gotowa. Co to znaczy? Odpowiedni czas jest wtedy, kiedy Ona często wspomina o dzieciach, opowiada z przejęciem o ślubach koleżanek oraz pierwsza rzuca się na bukiet Panny Młodej podczas wesela. W innym wypadku warto po prostu porozmawiać ze swoją ukochaną na tak ważne tematy i nie zostawiać tej sprawy samej sobie w myśl zasady, że jakoś to będzie.
 • 2

  Oświadczyny: jak?

  Jeśli już masz pewność, że jej odpowiedź na pewno będzie brzmiała TAK, zastanów się jak chcesz to zrobić. Z pompą i pełnym zaskoczeniem, czy kameralnie i właściwie przez przypadek, kiedy będziecie tylko we dwoje? Jeżeli będzie to naturalna rozmowa między Wami i w zasadzie wspólna decyzja, możecie później razem wybrać pierścionek i odwiedzić rodziców, których poprosisz o rękę córki, żeby tradycji stało się zadość.
 • 3

  Oświadczyny: wizyta u rodziców

  Czasami same oświadczyny przybierają formę proszenia o rękę rodziców wybranki. Może to być także niespodzianka zarówno dla rodziców, jak i dla Twojej ukochanej. Uzbrój się w bukiety kwiatów dla Niej i jej matki, pierścionek oraz wystrój się w garnitur. Pozostanie Ci tylko ułożenie słów, które mogą zaczynać się od zwykłego „Chciałbym prosić o rękę Państwa córki...”, a dalej samo się już jakoś potoczy. Po uzyskaniu zgody rodziców, możesz wybrać się na spacer z ukochaną i tam klękając zapytać także ją o zgodę, choć w dzisiejszych czasach kolejność może być odwrotna (najpierw Ona, potem rodzice).
 • 4

  Oświadczyny: wybór pierścionka

  Wybór pierścionka to niełatwa sprawa, no chyba, że pracujesz w branży jubilerskiej. Jeśli nie, pomyśl jaki pierścionek wybrałaby Twoja kobieta lub jakie pierścionki nosi. Jest to czasami problematyczne, bo zdarza się, że nie wszystkie kobiety lubią i noszą biżuterię na co dzień. Na ratunek na pewno przyjdą Ci przyjaciółki Twojej ukochanej, mama, ciotki czy kuzynki.
 • Zobacz więcej rad na temat tego jak wybrać pierścionek zaręczynowy.
 • 5

  Oświadczyny: nie zapomnij o kwiatach

  Musisz też odpowiednio wcześniej zamówić bukiet kwiatów, ale tu wypytaj o wszystko panie w kwiaciarni. Będą wiedziały jakie kwiaty są na tę okazję najodpowiedniejsze. Powinien to być pokaźny bukiet, a najlepiej gdyby się składał z kwiatów, które Ona najbardziej lubi i nie ma na nich alergii. To już zależy od gustu – jedna woli polne kwiaty, inna słoneczniki, jeszcze inna tylko lilie. Na pewno znasz swoją ukochaną na tyle, żeby stwierdzić, co by wolała.
 • 6

  Oświadczyny: miejsce

  Miejsce oświadczyn to nie taka prosta sprawa. Najbardziej standardowe to z pewnością elegancka restauracja, Wasza ulubiona knajpka, kolacja przy świecach w domu (możesz sam coś ugotować!). Z hollywoodzkich filmów znamy jeszcze: wszelkiego rodzaju mecze (gdzie na telebimach pojawia się wyznanie), serenady pod oknem, przesłania na niebie, wieczory na plaży... Inne pomysły to: wspólny wyjazd w ciekawe/ulubione miejsce. Nieważne czy jest to weekend w Paryżu czy rejs po Mazurach. Ważne, żeby odpowiednio zaplanować czas i miejsce oświadczyn, tak, żeby nikt w tym nie przeszkodził lub wtajemniczyć innych, którzy w tej niespodziance pomogą.
 • 7

  Oświadczyny: oprawa

  Tu zalecam ostrożność z wszelkiego rodzaju nowinkami i skomplikowanymi pomysłami. Nie raz zdarzało się, że wybranka nie znajdowała ukrytego w jakimś pożywieniu pierścionka lub zupełnie inaczej odczytywała intencje partnera. Nadmiar wrażeń i natłok motywów może spowodować, że umknie Wam to co najważniejsze. Równie dobrze mogą wypaść oświadczyny w zaciszu własnego pokoju udekorowanego kwiatami i świecami. Nie należy zapomnieć o podstawach: kwiaty, pierścionek, klasyczne klęknięcie.
 • 8

  Oświadczyny – wyznanie i uzasadnienie

  Warto przećwiczyć wcześniej to co chce się powiedzieć. Nie zalecam jednak zbędnych formułek przeczytanych w mądrych księgach czy Internecie, urozmaiconych cytatami. To może brzmieć sztucznie, poza tym można się pomylić podczas recytowania nie swoich słów. Powiedz po prostu co czujesz i co podpowiada Ci serce. Ukochana z pewnością to doceni.
 • 9

  Nie wzbudzaj podejrzeń swoim zachowaniem

  Z praktycznego punktu widzenia ważne jest także, żeby pamiętać o niewzbudzaniu jej podejrzeń. To ważny aspekt, bo jeśli to ma być niespodzianka musisz uważać przez cały czas przygotowań, żeby nic nie zaczęła podejrzewać. Nie tylko ze względu na niespodziankę, ale także na fakt, iż spędzanie czasu poza domem może wzbudzić u Niej lęk i stres.
 • 10

  A może to Ona chce Ci się oświadczyć?

  Jeśli masz podejrzenie, że to Ona chce Ci zrobić niespodziankę i się oświadczyć (choć zdarza się to bardzo rzadko i raczej w przypadku wyjątkowo nowoczesnych kobiet) nie zepsuj jej niespodzianki i nie udawaj macho. To bardzo miły gest oznaczający, że chce zrobić coś bardzo oryginalnego i zależy jej na Tobie. Nie dąsaj się więc i nie obrażaj. Powinieneś po prostu powiedzieć... TAK!
A wyemancypowanym dziewczynom zalecam krok po kroku to samo co Panom. Może tylko bez pierścionka, kwiatów i wizyty u rodziców. Przede wszystkim musicie mieć pewność, że On taki gest dobrze zrozumie.
<
głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

test 123 test [Idź do bloga]