Miejsce na wesele

Wpływ pory roku na twoje wesele

Pora roku ma fundamentalne znaczenie dla organizacji wesela i właściwie wszystko jest z nią powiązane. Zaczynając od menu, kolorystyki, dekoracjach, kończąc na sukni ślubnej i garniturze. Oto kilka wskazówek niezbędnych przy poszukiwaniu lokalu na wiosnę, lato, jesień i zimę.

Wesele a pora roku
Weronika Ulicz Autor: Weronika Ulicz

Pora roku ma fundamentalne znaczenie dla organizacji wesela i właściwie wszystko jest z nią powiązane. Zaczynając od menu, kolorystyki, dekoracjach, kończąc na sukni ślubnej i garniturze. Oto kilka wskazówek niezbędnych przy poszukiwaniu lokalu na wiosnę, lato, jesień i zimę.

Wesele a pora roku: lato

Lato to najgorętszy okres przy organizowaniu wesel. Dosłownie i w przenośni. Choć w Polsce ta pora roku nigdy nie gwarantuje ładnej pogody, daje jednak na nią największe szanse. Organizując wesele latem trzeba wziąć zatem pod uwagę:
 • 1klimatyzację
  Ważna jest nie tylko sama jej obecność, ale również rozmieszczenie i możliwość regulacji. W części przeznaczonej do tańca powinno być chłodniej niż przy stołach. Choć z tym różnie bywa. Jeśli spożywamy ciepłe posiłki jest nam zazwyczaj równie gorąco, co przy szaleństwach na parkiecie.
  2możliwość wyjścia na dwór
  Przy słonecznej pogodzie goście z pewnością chętnie będą spędzali czas na świeżym powietrzu, dlatego warto poszukać sali z przygotowanym do tego i zadbanym otoczeniem. Najlepiej, jeśli lokal weselny otacza park lub ogród z zadbanym trawnikiem, ławeczkami i drzewami, które pozwolą gościom w razie potrzeby schronić się w cieniu.
  3zimne napoje
  Przy upalnej pogodzie trzeba się zaopatrzyć w większą ich ilość oraz zadbać o odpowiednie warunki przechowywania. Upewnijcie się więc, że lokal ma gdzie schłodzić napoje i w jaki sposób będą one podawane.
  4wesele w plenerze
  Warto przemyśleć organizację wesela na świeżym powietrzu czyli w tzw. plenerze. Jest to oczywiście mocno ryzykowny pomysł i niewiele jest miejsc odpowiednio do tego przystosowanych. Jednak przy odpowiedniej pogodzie gwarantuje niezapomniane wrażenia. Jeśli zadbacie np. o duże, eleganckie namioty lub jakieś zadaszenie na dużej powierzchni – wesele będzie niewątpliwe dużym sukcesem, nawet gdyby spadł letni deszcz. Odpukać w niemalowane!
Letnia pogoda lubi czasem płatać figle, dlatego zaopatrzcie się też w duży parasol lub wiele parasoli, które będziecie mogli wypożyczyć gościom. Tak na wszelki wypadek...

Wesele a pora roku: zima

Choć niewiele osób organizuje swoje wesele zimą, również ta pora roku ma swój urok. Zwłaszcza perspektywa zachwycających zdjęć ślubnych wśród ośnieżonego krajobrazu. Dobrze, jeśli trafimy na mroźną i śnieżną zimę. Gorzej, gdy będzie ona stosunkowo ciepła i mokra. Ubłocona suknia ślubna lub nieprzemakalne śniegowce zamiast pantofelków to nie jest to, o czym marzy każda Panna Młoda.

Na co musisz zwrócić uwagę organizując wesele zimą?

 • 1ogrzewanie
  Bez tego ani rusz, chyba że chcemy, by goście zamiast kieliszkami dzwonili... zębami z zimna. W miarę możliwości należy sprawdzić także:
 • - jakiego rodzaju ogrzewaniem dysponuje lokal?
  - jak rozmieszczone są urządzenia do ogrzewania?
  - jaka jest ich wydajność?
 • 2drogę dojazdową
  Ważna jest także droga dojazdowa, a konkretnie jej nawierzchnia oraz to, kto dba o jej odśnieżanie. Warto zapytać także o bezpośrednie otoczenie lokalu, wejście i teren tuż przed nim. Z pewnością znajdą się bowiem goście, którzy będą chcieli wyjść, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Być może lokal czy sala dysponuje także osobnym, dobrze wentylowanym pomieszczeniem, przygotowanym z myślą o gościach palących. Nie zaszkodzi się upewnić przed podjęciem decyzji.

Wesele a pora roku: wiosna i jesień

W Polsce wiosną i jesienią możemy się spodziewać właściwie każdej pogody. Zarówno śniegu, jak i trzydziestostopniowych upałów. Organizując wesele w tych okresach musimy być więc podwójne wymagający, a sala musi spełniać wszystkie wymagania, jakie postawilibyśmy przed nią organizując wesele zimą i latem. Bardzo istotna jest klimatyzacja i ogrzewanie, pamiętajmy także o otoczeniu sali oraz możliwościach dojazdu.

Zobacz o czym jeszcze trzeba pamiętać wybierając lokal na wesele, a na jego poszukiwanie wybierz się z listą 25 pytań, które musisz zadać wybierając miejsce na wesele.
<
głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

Pick the best writing service to fulfill your needs! Our company's aim is to provide customers with quality academic writing of any difficulty and span. https://www.lifetipspro.com/is-technology-good-or-bad-for-us/ ... [Idź do bloga]