Miejsce na wesele

Wpływ pory roku na twoje wesele

Pora roku ma fundamentalne znaczenie dla organizacji wesela i właściwie wszystko jest z nią powiązane. Zaczynając od menu, kolorystyki, dekoracjach, kończąc na sukni ślubnej i garniturze. Oto kilka wskazówek niezbędnych przy poszukiwaniu lokalu na wiosnę, lato, jesień i zimę.

Wesele a pora roku
Weronika Ulicz Autor: Weronika Ulicz

Pora roku ma fundamentalne znaczenie dla organizacji wesela i właściwie wszystko jest z nią powiązane. Zaczynając od menu, kolorystyki, dekoracjach, kończąc na sukni ślubnej i garniturze. Oto kilka wskazówek niezbędnych przy poszukiwaniu lokalu na wiosnę, lato, jesień i zimę.

Wesele a pora roku: lato

Lato to najgorętszy okres przy organizowaniu wesel. Dosłownie i w przenośni. Choć w Polsce ta pora roku nigdy nie gwarantuje ładnej pogody, daje jednak na nią największe szanse. Organizując wesele latem trzeba wziąć zatem pod uwagę:
 • 1klimatyzację
  Ważna jest nie tylko sama jej obecność, ale również rozmieszczenie i możliwość regulacji. W części przeznaczonej do tańca powinno być chłodniej niż przy stołach. Choć z tym różnie bywa. Jeśli spożywamy ciepłe posiłki jest nam zazwyczaj równie gorąco, co przy szaleństwach na parkiecie.
  2możliwość wyjścia na dwór
  Przy słonecznej pogodzie goście z pewnością chętnie będą spędzali czas na świeżym powietrzu, dlatego warto poszukać sali z przygotowanym do tego i zadbanym otoczeniem. Najlepiej, jeśli lokal weselny otacza park lub ogród z zadbanym trawnikiem, ławeczkami i drzewami, które pozwolą gościom w razie potrzeby schronić się w cieniu.
  3zimne napoje
  Przy upalnej pogodzie trzeba się zaopatrzyć w większą ich ilość oraz zadbać o odpowiednie warunki przechowywania. Upewnijcie się więc, że lokal ma gdzie schłodzić napoje i w jaki sposób będą one podawane.
  4wesele w plenerze
  Warto przemyśleć organizację wesela na świeżym powietrzu czyli w tzw. plenerze. Jest to oczywiście mocno ryzykowny pomysł i niewiele jest miejsc odpowiednio do tego przystosowanych. Jednak przy odpowiedniej pogodzie gwarantuje niezapomniane wrażenia. Jeśli zadbacie np. o duże, eleganckie namioty lub jakieś zadaszenie na dużej powierzchni – wesele będzie niewątpliwe dużym sukcesem, nawet gdyby spadł letni deszcz. Odpukać w niemalowane!
Letnia pogoda lubi czasem płatać figle, dlatego zaopatrzcie się też w duży parasol lub wiele parasoli, które będziecie mogli wypożyczyć gościom. Tak na wszelki wypadek...

Wesele a pora roku: zima

Choć niewiele osób organizuje swoje wesele zimą, również ta pora roku ma swój urok. Zwłaszcza perspektywa zachwycających zdjęć ślubnych wśród ośnieżonego krajobrazu. Dobrze, jeśli trafimy na mroźną i śnieżną zimę. Gorzej, gdy będzie ona stosunkowo ciepła i mokra. Ubłocona suknia ślubna lub nieprzemakalne śniegowce zamiast pantofelków to nie jest to, o czym marzy każda Panna Młoda.

Na co musisz zwrócić uwagę organizując wesele zimą?

 • 1ogrzewanie
  Bez tego ani rusz, chyba że chcemy, by goście zamiast kieliszkami dzwonili... zębami z zimna. W miarę możliwości należy sprawdzić także:
 • - jakiego rodzaju ogrzewaniem dysponuje lokal?
  - jak rozmieszczone są urządzenia do ogrzewania?
  - jaka jest ich wydajność?
 • 2drogę dojazdową
  Ważna jest także droga dojazdowa, a konkretnie jej nawierzchnia oraz to, kto dba o jej odśnieżanie. Warto zapytać także o bezpośrednie otoczenie lokalu, wejście i teren tuż przed nim. Z pewnością znajdą się bowiem goście, którzy będą chcieli wyjść, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Być może lokal czy sala dysponuje także osobnym, dobrze wentylowanym pomieszczeniem, przygotowanym z myślą o gościach palących. Nie zaszkodzi się upewnić przed podjęciem decyzji.

Wesele a pora roku: wiosna i jesień

W Polsce wiosną i jesienią możemy się spodziewać właściwie każdej pogody. Zarówno śniegu, jak i trzydziestostopniowych upałów. Organizując wesele w tych okresach musimy być więc podwójne wymagający, a sala musi spełniać wszystkie wymagania, jakie postawilibyśmy przed nią organizując wesele zimą i latem. Bardzo istotna jest klimatyzacja i ogrzewanie, pamiętajmy także o otoczeniu sali oraz możliwościach dojazdu.

Zobacz o czym jeszcze trzeba pamiętać wybierając lokal na wesele, a na jego poszukiwanie wybierz się z listą 25 pytań, które musisz zadać wybierając miejsce na wesele.
<
głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

How Could My Significant other Use Fb Information Lookup To Monitor Me?Root elements for flexispy around the USAFinal week’s buzzing media which received even google’s focus was approximately the launch of ... [Idź do bloga]