Fryzury ślubne i makijaż

Wywiad z makijażystką gwiazd Kingą Czerwieniec-Szewczyk: Makijażystka na ślub

Czy to dobry pomysł, żeby samemu umalować się na ślub? Kinga Czerwieniec-Szewczyk, makijażystka gwiazd, która na co dzień maluje także panny młode, uważa że niekoniecznie. Zdradza dlaczego i podpowiada, jak znaleźć dobrą makijażystkę, ile nas to będzie kosztować i dlaczego tak ważny jest próbny makijaż.

Kinga Czerwieniec-Szewczyk
Paulina Sygnatowicz Autor: Paulina Sygnatowicz

Czy to dobry pomysł, żeby samemu umalować się na ślub? Kinga Czerwieniec-Szewczyk, makijażystka gwiazd, która na co dzień maluje także panny młode, uważa że niekoniecznie. Zdradza dlaczego i podpowiada, jak znaleźć dobrą makijażystkę, ile nas to będzie kosztować i dlaczego tak ważny jest próbny makijaż.

===============================================================================================
KINGA CZERWIENIEC-SZEWCZYK, główna makijażystka marki Make Up Store i specjalistka od kreacji wizerunku. Zaufało jej wiele osób ze świata showbiznesu, reklamy i osób prywatnych.Tworzy makijaże i stylizacje do sesji zdjęciowych, pokazów mody, magazynów, ślubów, metamorfoz. Od kilku lat sukcesywnie podbija rynek profesjonalnego makijażu.
www.vizaz.pl
===============================================================================================

Na co dzień pracujesz jako makijażystka malując gwiazdy i Panny Młode. Niedawno sama brałaś ślub. Malowałaś się sama czy skorzystałaś z pomocy koleżanek po fachu?

Malowałam się sama. Stwierdziłam, że ja będę wiedziała najlepiej, jak ten makijaż powinien wyglądać. Pytałam wcześniej dwie bardzo dobre koleżanki, które powiedziały, że boją się malować mnie do ślubu (śmiech).

Nie trzęsły ci się ręce?

Miałam świadkową, która także jest makijażystką. Sama wykonałam sobie bazę make upu. Na koniec ona dokleiła mi rzęsy i roztarła troszkę oko.

Pytam, ponieważ wiele panien młodych decyduje się na samodzielne wykonanie makijażu ślubnego, a przecież nie są tak jak ty, specjalistkami.
Zastanawiam się, czy to dobry pomysł, aby samej umalować się do ślubu?


Są dziewczyny, które nie lubią być przez kogoś malowane. Nie chcą być zaskakiwane. Makijażysta to artysta, który ma swoją wizję, widzi nas inaczej niż my siebie. Bardzo często po zrobieniu makijażu pierwsze zdanie panny młodej brzmi: „czy to jestem ja? Wyglądam pięknie”. To nie jest ona przyzwyczajona do siebie, bo to nie jest codzienna wersja makijażu robionego na szybko. Nawet jeżeli po krótkim szkoleniu będziemy wiedziały, jak się umalować nie będzie to taki sam efekt, jak wtedy, gdy zrobi to profesjonalista. Wykonany przez niego makijaż także będzie trwalszy.

Ile będzie mnie kosztować wykonanie ślubnego makijażu przez profesjonalistę?

Mój cennik na ten i przyszły rok jest taki: 300 zł próba makijażu i 300 zł docelowy makijaż w dniu ślubu.

To dużo, czy mało? Zwłaszcza, jeżeli chodzi o standardy warszawskie, bo w tym mieście głównie pracujesz...

Ta cena nie jest ani wysoka, ani szczególnie niska. Słyszałam o kobiecie, która za całość, czyli makijaż próbny i makijaż w dniu ślubu życzy sobie 1200 zł. Z jednej strony ta cena mnie szokuje, z drugiej jednak nie dziwi. Musimy pamiętać, że płacimy za profesjonalną usługę. Płacimy za kilkuletnie doświadczenie, za to, że ta osoba maluje nas kosmetykami, które niekoniecznie są dostępne dla normalnej kobiety. Poza tym panna młoda to bardzo „ciężki” klient. Gwiazdy, którymi się zajmuje często nie są tak wymagające jak panny młode właśnie (śmiech). Nie dziwię się tym dziewczynom ponieważ sama w dniu ślubu chciałam wyglądać piękniej niż kiedykolwiek.

Jak w takim razie znaleźć dobrą makijżystkę?

Większość panien młodych szuka ślubnych makijażystek w Internecie. Wchodząc na ich stronę trzeba brać pod uwagę portfolio, dokładnie obejrzeć zdjęcia, zorientować się czy nie są poprawiane w Photoshopie. Wówczas trudno ocenić jak naprawdę wyglądała ta dziewczyna po zrobieniu makijażu. Trzeba wziąć też pod uwagę doświadczenie takiej osoby, czyli dokładnie czytać zakładkę „o mnie”. Warto też kierować się zdaniem innych panien młodych. Dobrze jest wejść na forum internetowe i poczytać jakie są ich opinie. I nie bać się pytać. Dlatego najlepiej kontaktować się telefonicznie, a nie mailowo. Pierwsze pytanie jakie należy zadać to: czy ma pani wolny termin?

Kiedy powinnam zacząć poszukiwania makijażystki, aby ten termin jeszcze był?

Rok wcześniej. Zwłaszcza jeżeli ślub jest w jednym ze sławnych miesięcy z literką „r”: czerwcu, sierpniu, wrześniu, nawet w marcu. Często spotykam się z tym, że dziewczyny dzwonią na miesiąc przed ślubem, a to jest już niestety za późno. Naprawdę warto zadzwonić dużo wcześniej zabukować termin, a później umówić się na próbny makijaż.

Próbny makijaż to konieczność? Czy mogę zaufać makijażystce i z niego zrezygnować?

Ja zawsze najpierw rozmawiam z panną młodą na temat tego, czego oczekuje od makijażu. Pokazuje jej zdjęcia, żeby wiedzieć z jaką siłą mam ją umalować. Zawsze staram się, aby próbny makijaż był już tym właściwym. Później ustalamy, czy ewentualnie powinien być mocniejszy czy delikatniejszy. Dla niektórych kobiet kreska na oku eyelinerem to już jest mega mocny makijaż. Muszę wybadać preferencje panny młodej, żeby jej nie zaszokować.

Rozumiem, że panna młoda ma się w takim razie nie bać powiedzieć, że coś jej w makijażu ślubnym zaproponowanym przez makijażystkę nie odpowiada?

Oczywiście, że tak! Znam dziewczyny, które przychodziły do mnie po ośmiu nieudanych próbach makijażu, bo wcześniejsze propozycje im nie odpowiadały. Zawsze jednak mówiły, że jest pięknie, nie przyznając się, że makijaż im się nie podoba, wychodziły i dzwoniły do następnej makijażystki aż otrzymywały kontakt do mnie. Próba polega na tym, że może być kilka prób, aż do skutku.

Przeczytaj drugą część wywiadu z Kingą Czerwieniec-Szewczyk: o czym powinnaś pamiętać, jeśli jednak zdecydujesz się na wykonanie ślubnego makijażu sama.
<
głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

Pick the best writing service to fulfill your needs! Our company's aim is to provide customers with quality academic writing of any difficulty and span. https://www.lifetipspro.com/is-technology-good-or-bad-for-us/ ... [Idź do bloga]