Ceremonia ślubna

Zamiast kwiatów na ślub: oryginalne pomysły i sprawdzone rady

Nie chcesz dostać naręczy kwiatów, które zwiędną po kilku dniach i zastanawiasz się, o co innego możesz poprosić gości? Co powiesz na kupony totolotka, drobne upominki, albo akcję charytatywną?

Pluszowe misie zamiast kwiatów na ślub
Katarzyna Merska-Pietrak Autor: Katarzyna Merska-Pietrak

Wiązanki z ciętych kwiatów, którymi goście obdarowują parę młodą w dniu ślubu, powoli zaczynają odchodzić do lamusa. Coraz więcej par woli dostać trwalsze drobiazgi lub skorzystać z okazji i pomóc potrzebującym. Gości można o swoim pomyśle poinformować, umieszczając uprzejmą prośbę lub zabawny wierszyk na zaproszeniu.

Kupon totolotka zamiast kwiatów na ślub, bo liczymy na szczęście

Kwiaty można zastąpić kuponem totolotka lub zdrapką. Dzień ślubu ma być najszczęśliwszym w naszym życiu, może więc los ześle nam dodatkowo jakąś drobną wygraną? Takie podarunki na ślubach stały się już na tyle popularne, że coraz więcej kwiaciarni ma w swojej ofercie układanie wiązanek, w których zamiast kwiatów znajdują się zdrapki lub kupony lotto.

Czekoladki lub wino zamiast kwiatów na ślub, czyli coś dla łasuchów

Produkty te mają długi termin przydatności, a w cenie wiązanki goście spokojnie będą mogli kupić dobre wino czy bombonierkę. W tym wypadku należy się jednak zastanowić nad tym, jak mogą zareagować na taką prośbę nasi goście. W konserwatywnych towarzystwach prośba o przyniesienie wina, nawet jeśli jest to ślub cywilny, może zostać źle odebrana.

Książki zamiast kwiatów na ślub- na długie, zimowe wieczory

Nikt nie powinien mieć pretensji, gdy zamiast kwiatów poprosimy każdego z gości o kupienie nam książki. To prezent trwały, którym państwo młodzi cieszyć się będą przez wiele lat. Goście z kolei będą mogli wykazać się kreatywnością i oczytaniem- nie jest bowiem powiedziane, że panna młoda musi dostać książkę kucharską, a pan młody- poradnik złotej rączki.

Podarunki dla innych zamiast kwiatów na ślub, bo dzielenie się daje radość

Wspaniałym sposobem na zastąpienie ślubnych wiązanek jest poproszenie gości o to, aby przynieśli podarunki dla mieszkańców domów dziecka. Jeśli zdecydujecie się na to rozwiązanie, warto na zaproszeniu ślubnym zaznaczyć, o co konkretnie prosicie: o przybory szkolne, książki czy, w wypadku domów małego dziecka, o pieluszki, śpioszki lub mleko modyfikowane. Nie będzie to żadne faux pas, a tego typu rzeczy naprawdę przydadzą się dzieciakom bardziej, niż cała masa maskotek. W podobny sposób można również pomóc schroniskom dla zwierząt, prosząc gości o karmę czy koce.

Zamiast kwiatów na ślub- akcja charytatywna

Zastanawialiście się kiedyś, ile w sumie kosztują kwiaty, które goście przynoszą parze młodej? Przy hucznym ślubie i weselu może to być naprawdę niebagatelna kwota, która chociaż częściowo pozwoli sfinansować czyjąś operację, rehabilitację, czy spełnić marzenie chorego dziecka. Może więc warto poprosić gości, aby zrobili przelew na konto konkretnej fundacji czy organizacji? Wystarczy nawet symboliczna wpłata. Ziarnko do ziarnka… i ktoś będzie uszczęśliwiony. Wybierając tę opcję możecie się zdecydować na pomoc konkretnej osobie, lub całej organizacji czy fundacji.

Jedną z takich organizacji jest łódzka Fundacja Gajusz. Jej inicjatywa bazuje na tym, że namawia zakochane pary, by na zaproszeniach ślubnych poprosiły swych gości o nie przynoszenie na uroczystość kwiatów. Na ślubie obecni będą wolontariusze Hospicjum Domowego dla Dzieci Ziemi Łódzkiej, którzy zbierać będą od przybyłych datki przeznaczone dla podopiecznych Hospicjum. - Zebraną kwotę przeznaczymy na wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci oraz ich rodzin. W zależności od potrzeb, kupimy naszym dzieciakom ubranka, zabawki, lekarstwa, sprzęt medyczny, łóżka, materace. Dofinansujemy wakacje, remont domu lub zakup samochodu, którym będziemy mogli z pomocą dojechać do dziecka - mówi Katarzyna Kimelska z Fundacji Gajusz.

====================================================================
Katarzyna, mężatka od dwóch lat:
Syn naszych znajomych wiele lat temu uległ wypadkowi, w wyniku którego był sparaliżowany od pasa w dół i jeździł na wózku. Jego rodzina zbierała pieniądze na operację za granicą, która dawała mu szansę na chociaż częściowy powrót do formy sprzed wypadku. Poprosiliśmy naszych gości, aby pieniądze, które chcieli przeznaczyć na wiązankę, przelali na konto fundacji, której podopiecznym był ów chłopak. W tytule przelewu mieli wpisać jego imię i nazwisko. Martwiło nas jedynie, że musimy gości poprosić o przyniesienie potwierdzenia przelewu na ślub. Oczywiście ani my, ani rodzice tego chłopaka, nie patrzyliśmy na kwoty przelewów. Potwierdzenia były po prostu potrzebne do odbioru pieniędzy z fundacji. Akcja odbiła się bardzo pozytywnym echem wśród zaproszonych przez nas ludzi i wszyscy wykazali się zrozumieniem dla obowiązujących w fundacji procedur. Zebraliśmy naprawdę ładną sumę, która pozwoliła choremu na wyjazd zagranicę.
====================================================================

Oryginalne drobiazgi zamiast kwiatów na ślub

Herbata w puszkach, figurki słoni, kubki… Tak naprawdę gości, zamiast kwiatów, można poprosić o masę rzeczy. Przy takiej okazji przyszli małżonkowie mogą wspólnie stworzyć kolekcję, która do końca życia będzie im przypominała nie tylko o tym wyjątkowym dniu, ale też o osobach, które razem z nimi świętowały. Po latach będziecie mogli urządzać sobie konkursy, sprawdzające Waszą pamięć: od kogo był niebieski kubek w czerwone grochy, a kto podarował nam zielonego słonia z kokardką na ogonie?

Nie miejcie do siebie pretensji, jeżeli nie przekonał Was żaden z powyższych pomysłów i nadal chcecie dostać masę kolorowych kwiatów. Wszak ślub to tak naprawdę jedyna okazja, kiedy możemy się cieszyć wspaniałym widokiem i wonią wymyślnych bukietów i wiązanek. A przecież nie zawsze musimy kierować się zmysłem praktycznym, prawda?
<


    Zobacz również...
  • Suknie ślubne: Trendy 2011
    Suknie ślubne: Trendy 2011 Pierwsi projektanci już pokazali swoje suknie ślubne na 2011 rok. Ich propozycje nie odbiegają znacznie od tego, co było modne w 2010 roku, śmiało więc będzie można pokusić się o suknię ślubną z wyprzedaży. Oto kilka wiodących trendów na 2011 rok.

głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

test 123 test [Idź do bloga]