Zaproszenia ślubne i akcesoria

Zaproszenia ślubne: kiedy, jak i komu wręczać?

Zanim zaczniesz z błyskiem w oku przeszukiwać Internet lub katalogi firm w poszukiwaniu wymarzonego i wyjątkowego, pasującego tylko do Was i Waszej ceremonii ślubnej, zaproszenia przeczytaj KIEDY, JAK i KOMU należy wręczać zaproszenia ślubne.

Zaproszenia ślubne: kiedy, jak i komu wręczać?
Weronika Ulicz Autor: Weronika Ulicz

Zanim zaczniesz z błyskiem w oku przeszukiwać Internet lub katalogi firm w poszukiwaniu wymarzonego i wyjątkowego, pasującego tylko do Was i Waszej ceremonii ślubnej, zaproszenia przeczytaj KIEDY, JAK i KOMU należy wręczać zaproszenia ślubne.

Zaproszenia ślubne: kiedy zacząć poszukiwania?

Na około 5 miesięcy przed ślubem. Pamiętaj, że wypada wysłać je do gości na ok. 3 miesiące przed ślubem, najpóźniej – 3 tygodnie przed ślubem. Zdarza się, że miesiąc może być zbyt krótkim czasem, żeby ktoś zmienił swoje wcześniejsze poważne plany! Weź też pod uwagę, że musisz mieć czas na porównanie ofert, zamówienie próbek, ewentualne poprawki błędów, itp. Jeśli decydujesz się na wykonanie zaproszeń własnoręcznie – lepiej zacząć jeszcze wcześniej.

Zaproszenia ślubne: jak włożyć do koperty?

Pytanie wydawałoby się banalne, wręcz głupie: jak wkładać zaproszenie do koperty? Podstawowa zasada mówi, że należy je włożyć wierzchem do koperty, a koperta – uwaga – nie powinna być zaklejona.

Zaproszenia ślubne: jak wręczać?

No cóż, czasy się trochę zmieniają. Nie wszystkie zasady stosowane w młodości naszych rodziców nadal obowiązują. Elegancja jest jednak zawsze w cenie. Warto o tym pamiętać. Zasady savoir-vivre, czyli dobrego wychowania, nakazują, żeby wszystkie zaproszenia ślubne wręczać osobiście. W dzisiejszych czasach tę zasadę można ograniczyć do osób najbliższych, czy to ze względu na więzy pokrewieństwa, czy przyjaźni.

Bezpośrednia wizyta w celu wręczenia zaproszenia jest dobra także w wypadku, kiedy chcemy zaprosić osobę wiekową lub osobę wyżej od nas postawioną (np. prezesa firmy, w której pracujesz). W przypadku dalszych znajomych i tych, których miejsce zamieszkania jest znacznie oddalone (np. mieszkają za granicą) dopuszczalna jest droga pocztowa.

Inne zaproszenia ślubne niebezpośrednie czyli w formie sms’owej, e-mailowej, czy w formie filmiku na youtube zostawmy raczej na wesele zorganizowane w lekkiej, luźnej formie i na uroczystości obchodzone w gronie wyłącznie młodzieżowym. W innym wypadku raczej to jeszcze nie wypada lub może zostać źle zrozumiane.

=====================================================================================
Z doświadczenia redaktorki Weroniki:
Byłam kiedyś na weselu, które rzeczywiście było w dość sympatycznej i zupełnie luźnej formie. Zaproszenia, które wysyłano były w kształcie podkładek pod piwo. Wydaje mi się, że nie wszyscy takie dostali, ale młodzi. Nie wiem czy nie kłóci się to z zasadą, że wszyscy goście powinni być traktowani jednakowo, ale zaproszenie naprowadzało na atmosferę i klimat wesela. Bez zadęcia. I takie było. Podkładki jednak były szeroko i negatywnie na ogół krytykowane. Głównie płeć męska, jak się można domyślić, była zachwycona i oczarowana tym pomysłem.
=====================================================================================

Zaproszenia ślubne: z wizytą u rodziny

Kiedy chcemy osobiście wręczyć zaproszenia ślubne najlepiej poinformować o tym gości i umówić się z nimi wcześniej na konkretny termin. Można też to zrobić przy okazji, kiedy oni akurat będą z wizytą. Jednak najbardziej elegancką formą, zacieśniającą więzy, jest wizyta młodej pary u zapraszanych osób.

=====================================================================================
Aśka, zapalona ekolożka, wegatarianka i szczęśliwa zaręczona od 48 godzin:
A ja uważam, że to bzdura z tymi papierowymi zaproszeniami na ślub. Lasy giną!!! Internetowe zaproszenia lub wysyłane mailem to przyszłość i nie ma co się na to obruszać. Wręcz przeciwnie. To znaczy, że dbamy o własną planetę i nie jesteśmy samolubni. Przecież większość tych zaproszeń i tak ląduje w koszu. No, może tylko mamy i babcie zachowują je na wieczną pamiątkę. Tak czy inaczej to wielkie marnotrawstwo. Niech sobie zachowają w komputerze.
=====================================================================================

Zaproszenia ślubne: do kogo oddzielnie?

Do wszystkich osób, które ukończyły 18 lat należy wysłać oddzielne zaproszenia na ślub, a na zaproszeniu dotyczącym przyjęcia weselnego należy umieścić notkę „wraz z osobą towarzyszącą”. Przyjęło się, że do par, które nie mieszkają razem także wypada wysłać oddzielne zaproszenia. Jednak tu praktyka odstaje mocno od zasad savoir-vivre’u. Najczęściej pary, o których wiemy, że są ze sobą już długo zapraszamy wspólnie.

Uwaga! Jeśli wujek co chwila zmienia partnerki, a kuzynka Wanda wymienia „na lepszy model” narzeczonych – nie będzie gafą jeśli dostaną od nas zaproszenie z dopiskiem „z osobą towarzyszącą”. Zdarzyć się jednak może, że mimo wszystko poczują się urażeni. Dlatego lepiej jest dowiedzieć się wszelkimi możliwymi sposobami, jak nazywa się aktualna sympatia wujka czy kuzynki. Niech sami się martwią w przypadku ewentualnych zmian w swoim życiu tuż przed ślubem.

<
głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

test 123 test [Idź do bloga]