Ceremonia ślubna

Ślub nie tylko w sobotę: za i przeciw

Tradycyjnie, śluby i wesela organizowane są w soboty. Ten dzień wydaje się idealny, ale udane wesele może odbyć się także w inny dzień tygodnia. Poznajcie zalety i wady obu rozwiązań!

ślub
Autor: Aleksandra Łańcucka

Tradycyjnie, śluby i wesela organizowane są w soboty. Ten dzień wydaje się idealny, ale udane wesele może odbyć się także w inny dzień tygodnia. Poznajcie zalety i wady obu rozwiązań!

Ślub i wesele tradycyjnie w sobotęOd wielu, wielu lat śluby i wesela odbywają się w soboty. To idealny dzień tygodnia. Wolny od pracy, a nazajutrz również nie trzeba zrywać się z łóżka, więc okazja do świętowania jest idealna.

ZALETY:
Jeżeli planujecie duże wesele i sporą liczbę gości, lepiej zorganizować wesele w sobotę, wówczas większość gości nie będzie miała problemów z przyjściem. W soboty nie ma również problemu z rezerwacją terminu w kościele czy urzędzie, co w inny dzień tygodnia może być kłopotliwe.

WADY:
Cóż, jedyną i chyba największą wadą wesela w sobotę jest to, że... wszyscy urządzają je właśnie wtedy, co niekiedy (zwłaszcza w sezonie ślubnym) może spowodować problemy z rezerwacją i znalezieniem odpowiedniego miejsca.

Ślub i wesele w środku tygodniaUdane wesele może odbyć się także w inny niż sobota dzień tygodnia. Oczywiście, takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale i wady.

ZALETY:
Najlepszym rozwiązaniem jest organizacja wesela w środku tygodnia, gdy gości będzie niewielu, a impreza niezbyt huczna. W środku tygodnia z powodzeniem odbyć się może uroczysta kolacja czy obiad dla rodziny. Zaletą tego rozwiązania jest również większa dostępność lokali i często dużo niższa cena "za talerzyk" czy inne atrakcje weselne. Organizatorzy wesel chętnie godzą się na duże zniżki.

WADY:
Największym problemem jaki może pojawić się przy organizacji wesela w środku tygodnia to ślub. Kościoły i urzędy mogą robić trudności ze względu na codzienne obowiązki. Warto wziąć również pod uwagę to, że nie każdy gość będzie mógł się zjawić.
<


  Zobacz również...
 • TOP 5: Najpiękniesze kościoły na ślub w Warszawie
  TOP 5: Najpiękniesze kościoły na ślub w Warszawie Tym razem poszukujemy najpiękniejszych kościołów na ślub w Warszawie. Poniżej znajdziecie nasze TOP 5. Nie zapomnijcie zarezerwować terminu!
 • Top 6: Najpiękniejsze kościoły na ślub w Krakowie
  Top 6: Najpiękniejsze kościoły na ślub w Krakowie Planujesz ślub i wesele w Krakowie? Zobacz 6 najpiękniejszych, naszym zdaniem, krakowskich kościołów i już dziś zarezerwuj termin ślubu! W najpopularniejszych kościołach może być o nie trudno.
 • 10 pomysłów na letnie wesele
  10 pomysłów na letnie wesele W lecie odbywa się najwięcej wesel. Nic dziwnego. Piękna pogoda, mnóstwo kwiatów i sezon urlopowy sprzyjają organizacji najbardziej udanych wesel. Jakich elementów nie powinno zatem zabraknąć na letnim weselu?
 • Nazwisko po ślubie: zmieniać czy nie?
  Nazwisko po ślubie: zmieniać czy nie? Jeszcze nie tak dawno temu, kobiety nie zastanawiały się nad tym, jakie nazwisko nosić będą po ślubie - zgodnie z tradycją, po ślubie, przyjmowały nazwisko męża na zawsze żegnając się z tym, które nosiły od urodzenia. Dziś jest inaczej, choć wciąż decyzja inna, niż ta zgodna z tradycją budzi kontrowersje.

głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

Are you curious what the easiest method to "catch my cheating wife" is without a doubt? Are you pretty sure she is cheating? You prefer to get solid grounds before you address your wife as well as suspicion. You ... [Idź do bloga]