Ceremonia ślubna

Ślub nie tylko w sobotę: za i przeciw

Tradycyjnie, śluby i wesela organizowane są w soboty. Ten dzień wydaje się idealny, ale udane wesele może odbyć się także w inny dzień tygodnia. Poznajcie zalety i wady obu rozwiązań!

ślub
Autor: Aleksandra Łańcucka

Tradycyjnie, śluby i wesela organizowane są w soboty. Ten dzień wydaje się idealny, ale udane wesele może odbyć się także w inny dzień tygodnia. Poznajcie zalety i wady obu rozwiązań!

Ślub i wesele tradycyjnie w sobotęOd wielu, wielu lat śluby i wesela odbywają się w soboty. To idealny dzień tygodnia. Wolny od pracy, a nazajutrz również nie trzeba zrywać się z łóżka, więc okazja do świętowania jest idealna.

ZALETY:
Jeżeli planujecie duże wesele i sporą liczbę gości, lepiej zorganizować wesele w sobotę, wówczas większość gości nie będzie miała problemów z przyjściem. W soboty nie ma również problemu z rezerwacją terminu w kościele czy urzędzie, co w inny dzień tygodnia może być kłopotliwe.

WADY:
Cóż, jedyną i chyba największą wadą wesela w sobotę jest to, że... wszyscy urządzają je właśnie wtedy, co niekiedy (zwłaszcza w sezonie ślubnym) może spowodować problemy z rezerwacją i znalezieniem odpowiedniego miejsca.

Ślub i wesele w środku tygodniaUdane wesele może odbyć się także w inny niż sobota dzień tygodnia. Oczywiście, takie rozwiązanie ma swoje zalety, ale i wady.

ZALETY:
Najlepszym rozwiązaniem jest organizacja wesela w środku tygodnia, gdy gości będzie niewielu, a impreza niezbyt huczna. W środku tygodnia z powodzeniem odbyć się może uroczysta kolacja czy obiad dla rodziny. Zaletą tego rozwiązania jest również większa dostępność lokali i często dużo niższa cena "za talerzyk" czy inne atrakcje weselne. Organizatorzy wesel chętnie godzą się na duże zniżki.

WADY:
Największym problemem jaki może pojawić się przy organizacji wesela w środku tygodnia to ślub. Kościoły i urzędy mogą robić trudności ze względu na codzienne obowiązki. Warto wziąć również pod uwagę to, że nie każdy gość będzie mógł się zjawić.
<


  Zobacz również...
 • TOP 5: Najpiękniesze kościoły na ślub w Warszawie
  TOP 5: Najpiękniesze kościoły na ślub w Warszawie Tym razem poszukujemy najpiękniejszych kościołów na ślub w Warszawie. Poniżej znajdziecie nasze TOP 5. Nie zapomnijcie zarezerwować terminu!
 • Top 6: Najpiękniejsze kościoły na ślub w Krakowie
  Top 6: Najpiękniejsze kościoły na ślub w Krakowie Planujesz ślub i wesele w Krakowie? Zobacz 6 najpiękniejszych, naszym zdaniem, krakowskich kościołów i już dziś zarezerwuj termin ślubu! W najpopularniejszych kościołach może być o nie trudno.
 • 10 pomysłów na letnie wesele
  10 pomysłów na letnie wesele W lecie odbywa się najwięcej wesel. Nic dziwnego. Piękna pogoda, mnóstwo kwiatów i sezon urlopowy sprzyjają organizacji najbardziej udanych wesel. Jakich elementów nie powinno zatem zabraknąć na letnim weselu?
 • Nazwisko po ślubie: zmieniać czy nie?
  Nazwisko po ślubie: zmieniać czy nie? Jeszcze nie tak dawno temu, kobiety nie zastanawiały się nad tym, jakie nazwisko nosić będą po ślubie - zgodnie z tradycją, po ślubie, przyjmowały nazwisko męża na zawsze żegnając się z tym, które nosiły od urodzenia. Dziś jest inaczej, choć wciąż decyzja inna, niż ta zgodna z tradycją budzi kontrowersje.

głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

How Could My Significant other Use Fb Information Lookup To Monitor Me?Root elements for flexispy around the USAFinal week’s buzzing media which received even google’s focus was approximately the launch of ... [Idź do bloga]