Fotografia ślubna i filmowanie

Czy film ślubny musi być nudny?

Prędzej czy później przyszła para młoda zastanawia się nad tym jak powinien wyglądać film, który udokumentuje ich piękny dzień. Często pojawia się uzasadniona obawa, że nagranie będzie śmiertelnie nudne i nieciekawe. Aby tego uniknąć dobrze jest czasami odejść od utartych schematów i zaproponować naszemu kamerzyście nowe ciekawe rozwiązania.

film ślubny
Autor: Aleksandra Walczak

Prędzej czy później przyszła para młoda zastanawia się nad tym jak powinien wyglądać film, który udokumentuje ich piękny dzień. Często pojawia się uzasadniona obawa, że nagranie będzie śmiertelnie nudne i nieciekawe. Aby tego uniknąć dobrze jest czasami odejść od utartych schematów i zaproponować naszemu kamerzyście nowe ciekawe rozwiązania.

Stereotypowy film weselny kojarzy się z ciągnącym się godzinami obrazem tańców, pod źle dobraną muzykę, rozpoczynający się śmieszną, tandetną, animowaną czołówką. Wszystko to sprawia, że takie „dzieła” często odtwarzane są tylko i wyłącznie tuż po ślubie, a następnie przez długie lata stoją zakurzone na półce.

Wystarczy jednak parę urozmaiceń aby nasz film był na tyle ciekawy abyśmy z przyjemnością chcieli go oglądać nawet parę lat po weselu. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że nasz obraz będzie niebanalny i zdoła zachwycić nawet naszych najdalszych krewnych.

 • 1Mniejsza długość filmu. Klasyczne filmy weselne dłużą się i trwają godzinami. Dobre nagrania najczęściej mają maksymalnie 50 minut ale nie bójcie się zdecydować nawet na krótsze filmy.
 • 2Ciekawym urozmaiceniem może być odmienna forma nagrania. Nawiązanie do stylu filmu dokumentalnego, bądź niespodziewany podkład lektorski w pozytywny sposób zadziwi wszystkich widzów.
 • 3Bardzo dobre są filmy kręcone przez dwóch kamerzystów. Każdy z nich nagrywa z innej perspektywy, co daje pole do popisu montażyście, który może stworzyć bardziej dynamiczny obraz.
 • 4Ciekawą alternatywą dla długiego videa z wesela jest krótki, dynamiczny teledysk ślubny. Energiczny skrót wydarzeń może być traktowany także jako dodatek do dłuższego filmu ślubnego.
 • 5Niebanalną propozycją są realizowane przez niektóre firmy specjalne, filmowe zaproszenia dla gości, które stanowić będą świetną pamiątkę dla wszystkich zaproszonych.
 • 6Oddzielne video zrealizowane wcześniej może stanowić również oryginalną formę podziękowań dla rodziców, które zostaną wyświetlone w trakcie ceremonii.
 • 7Film nie musi rozpoczynać się obowiązkowym ujęciem panny młodej przygotowującej się do uroczystości, czy też widokiem wejścia do kościoła. Fajnym pomysłem jest nakręcenie wcześniej krótkiego, zabawnego kadru ukazującego na przykład parę młodą szukającą się wzajemnie po parku. Kolejną ciekawą propozycją rozpoczęcia filmu może być zaaranżowanie zabawnej sytuacji kiedy to panna młoda telefonuje do swojego narzeczonego z prośbą by nie zapomniał obrączek.


Możliwości na stworzenie niebanalnego filmu weselnego jest nieskończenie wiele. Wystarczy odrobina dobrych chęci i kreatywności, a zamiast sztampowego videa powstanie wspaniała pamiątka, którą z radością oglądać będą nawet przyszłe pokolenia.
<


  Zobacz również...
 • Sesja narzeczeńska: nowoczesne wnętrza i romantyczny park
  Sesja narzeczeńska: nowoczesne wnętrza i romantyczny park Romantyczna sesja w pełnym zieleni parku? A może efektowne zdjęcia w nowoczesnych wnętrzach? Pomysł na udaną sesję ślubną i narzeczeńską to już połowa sukcesu. W wyborze pomoże Wam sprawdzony fotograf ślubny.
 • Sesja ślubna w remizie strażackiej
  Sesja ślubna w remizie strażackiej Sesja poślubna na łące, w parku czy na miejskiej starówce to już przeszłość. Dziś, im bardziej oryginalne miejsce i pomysł na sesję ślubną - tym lepiej. Dziś przedstawiamy Wam niezwykłą sesję, która odbyła się ...w remizie strażackiej!
 • Film ślubny: idealna pamiątka na lata!
  Film ślubny: idealna pamiątka na lata! Marzysz o oryginalnej pamiątce ślubnej? Zdecyduj się na ślubny teledysk!
 • Jak pozować do zdjęć ślubnych?
  Jak pozować do zdjęć ślubnych? Twoja fryzura i makijaż są bez skazy, suknia ślubna pięknie się układa, ale ciebie zjadają nerwy? Spokojnie! To tylko ślubne zdjęcia. Poznaj kilka wskazówek, które pomogą ci przetrwać ten moment i osiągnąć rewelacyjny efekt.

głosuj
 
dodajKomentarz
Autor:
Tekst:

GUÍA COMPLETA DE EMPRESAS EN:

TODO LO QUE NECESITAS PARA ORGANIZAR TU BODA

MÁS DE 14.000 PROVEEDORES


NUESTRO BOLETÍN EN TU MAIL


Acepto las Condiciones legales y la Polityka prywatności de Bodaclick


Wasze śluby na czołówce!

 GOSIA & ANDRZEJTradycyjny ślub i wesele

GOSIA & ANDRZEJ
Tradycyjny ślub i wesele

Ślub Małgosi i Andrzeja odbył się nietypowo, bo w piątek. Reszta - zgodnie z polską tradycją. Zobaczcie! [Zobacz]

test 123 test [Idź do bloga]